piątek, 9 września 2016

"Wypowiedz jej imię" James Dawson


Polski Tytuł: "Wypowiedz jej imię"
Oryginalny Tytuł: "Say Her Name"
Autorka: J.Dawson
Ilość stron: ok. 500
Wydawnictwo: Ya!
Kategoria: paranormal
Cena z okładki: ---
Ocena: 9/10

"niKt w pipeR's hall mi niE WierZył A ja tylKo pRagnęłam być akcEptoWana"

Książkę planowałam przeczytać już zaraz po premierze, ale zwykle nie czytam takich książek i odwlekałam to dość długo.

Bobbie to uczennica elitarnej szkoły dla dziewcząt Piper's Hall. Nie wyróżnia się niczym szczególnym i próbuje przetrwać tą szkołę. Kiedy jej przyjaciółka Naya wyciąga ją na imprezę Hallowenową jest dość sceptycznie nastawiona. Koniec, końców trafia ona przed lustro w damskiej toalecie. Razem z Nayą i Cainem, wywołuje Krwawą Mery. Dopiero później zrozumieją jak głupi był to pomysł.

Książka choć opowiadająca o duchach i tak znanej przez wszystkich Krwawej Mery jest dość lekką lekturą i zbyt wiele razy nie pozwala się nam wystraszyć. Jednak to nie ujmuje książce, bo autor potrafił mnie kilka razy zaskoczyć oraz książka trzymała w napięciu. 

Samo zakończenie jest zaskakujące i nieprzewidywalne oraz do samego końca trzyma nas w niepewności co prezentuje sam cytat, który umieściłam na początku tej recenzji.

Bohaterowie, a w szczególności Bobbie zmienia się w ciągu trwania lektury i za co można pochwalić autora, główna bohaterka nie jest taka jak w innych książkach. Z szarej nic nie znaczącej dziewczyny w czasie trwania lektury obserwujemy jej zmianę na lidera grupy.Bardziej dziwi mnie, że postać męska jest byle jaka i nie rozumiem nad złym zachwyca się Bobbie.

Podsumowując, książka jest dość ciekawa i samo rozwiązywanie zagadek razem z bohaterką, bardzo mi się podobało. Ja przeczytałam ją dość szybko, bo czytnik pokazał3 godzinny, więc na rok szkolny jest dość dobrą lekturą.

Uważaj masz tylko 5 dni, inaczej umrzesz.

Pozdrawiam.

3 komentarze:

 1. Czytałam tę książkę rok temu w grudniu i pamiętam, że niesamowicie mnie wciągnęła. Czytało się naprawdę szybko i przyjemnie. Pozdrawiam serdecznie!

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez czytalam te ksiazke i mam podobne odczucia. Bardzo fajny blog:) i zapraszam do mnie http://sleepingwithbookss.blogspot.com/2016/09/szeptem-becca-fitzpatrick.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ją już jakiś czas temu i pomimo, że spodziewałam się po niej czegoś zupełnie innego, to byłam nią zachwycona! :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń