sobota, 3 września 2016

''Bez słów" Mia Sheridan

Polski Tytuł: "Bez słów"
Oryginalny Tytuł: "----"
Autorka: M.Sheridan
Ilość stron: ok. 500
Wydawnictwo: Otwarte
Kategoria: new adult
Cena z okładki: ---
Ocena: 8/10

New adult z słabym chłopakiem, to tylko Mia Sheridan.

Książka o Belli uciekającej od miasta pełnego wspomnień. Jedzie ona w miejsce gdzie ostatni raz była szczęśliwa. Tam spotyka zamkniętego w sobie Edwarda. Tak zaczyna się ich historia nie od początku usłana różami.

Pierwsza rzecz jaka rozśmieszyła mnie w te książce to to, że główni bohaterowie mają takie same imiona i nazwiska jak bohaterowie Zmierzchu.

Przejdźmy jednak do samej książki. Każdy z nas potrafi wymienić minimum pięć książek new adult o podobnej tematyce. Jednak jak dla mnie książka wyróżniła się z tłumu. Samo zastosowanie języka migowego, choć w filmie było by to bardziej widoczne, ale mi się podobało. Dzieło ma w sobie też choć trochę reali współczesnego świata, co też dodaje jej wielkiego plusa.

Bohaterowie książki są lekko schematyczni, ale i tak kilka wzorców można podciągnąć pod oryginalne.

Sam styl pisania autorki jest dość lekki i po prostu czyta się tę książkę jednym tchem. choć ma ona ponad 500 stron. Przyznam też, że kilka razy zakręciła mi się łezka w oku. :D

Choć zakończenie było przewidywalne, pasowało ono do całej lektury i było przyjemnym zakończeniem.

Podsumowując książka idealna na jeden wieczór, co w okresie szkolnym jest jej wielkim atutem, a lekkość tej pozycji nie spowoduje załamania psychicznego. Jest idealna też do wspominania okresu wakacyjnego. 

Pozdrawiam :D  

3 komentarze:

 1. Hm, mogłabym zerknąć do tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do całej notki muszę się zgodzić, ale moje pytanie brzmi: gdzie imiona Bree i Archer są takie same jak Bella i Edward? 😂 aż musiałam wziąć książkę i zerknąć :) Chyba ci się coś pomyliło w tej kwestii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak masz racje. Sama to teraz sprawdziałam i okazało się że wtedy kiedy pisałam recenzje czytałam bardzo podobną książkę na watppadzie i pewnie stąd ten błąd dziękuję za poprawienie mnie. Pewnie w najbliższym czasie to poprawię. 😀😄

   Usuń