środa, 16 grudnia 2015

TOP 5...Książek na święta.

Każda lista zawiera w sobie 10, 15 lub 100 pozycji, ja co trzecią środę miesiąca przedstawiać wam będę TOP 5...książek o jakiejś tematyce. Zaczynamy :D
 
 

5. "Szczygieł" D.Tartt

 
Nagroda Pulitzera 2014r. Największe wydarzenie literackie tej dekady. Jak daleko można się posunąć, by oszukać los? Theo Decker cudem udaje się przeżyć wybuch. W irracjonalnym odruchu wykrada z ruin muzeum niewielki obraz. Ulubiony obraz matki, którą stracił w zamachu. Szczygieł, pilnie strzeżony symbol bezpowrotnie utraconego życia, będzie towarzyszył Theo w nieustającej podróży.
 

4. "Drżenie" M.Stiefvater

 
Zapada zmierzch, robi się coraz zimniej, chłopak staje się wilkiem, a ona...? Współczesna opowieść o wilkołakach? Tak! A w niej miłość, przyjaźń, wielka samotność, okrucieństwo, poświęcenie i ból. Kiedy zapada zmierzch i robi się coraz zimniej, niektórzy ludzie stają się wilkami. Grace odkrywa, że musi walczyć o wilkołaka Sama, którego pokochała.
 

3. "Opowieść Wigilijna" K.Dickens

 
Historia, którą powinien poznać każdy.
Chciwego i zgorzkniałego kupca, Scrooge’a, czekają kolejne samotne święta Bożego Narodzenia. Nie martwi go to jednak wcale. Od lat jest już bowiem niezdolny do odczuwania radości z powodu ich nadejścia. Ale tym razem będzie inaczej... Wizyta niespodziewanych "gości" sprawi, że postanowi odmienić całe swoje dotychczasowe życie...
 

2. "W śnieżna noc" J.Green

 
Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje... Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko…
 

1. "Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań" S.Perkins

 
Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…
 
 
Tak przedstawia się moja lista na święta. Pochwalcie się w komentarzu jaka jest wasza lista książek do przeczytania w okresie Świątecznym.
 1 komentarz:

  1. Z podanych przez Ciebie książek czytałam tylko „Opowieść Wigilijną” i „W śnieżną noc”, ale zgadzam się całkowicie, że to książki idealne na święta ;) Bardzo chcę przeczytać „Drżenie” i „Szczygła”, bo „Podaruj...” czeka już na półce :)

    Pozdrawiam serdecznie :)
    someculturewithme.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń