sobota, 29 października 2016

"Wyspa potępionych" M.D.L. Cruz


Polski Tytuł: "Wyspa Potępionych"
Oryginalny Tytuł: "---"
Autorka: M.D.L Cruz
Ilość stron:----
Wydawnictwo: Egmont
Kategoria: new adult
Cena z okładki: -----
Ocena: 8/10

Chyba każdy oglądał film "Następcy" Disneya, a jeśli nie to nic straconego. W ten sposób sprawicie sobie jeszcze więcej radości czytając tą książkę i nie znając jej kontynuacji. :D

''Ci Źli też mają dzieci''

Mal to nastoletnia dziewczyna wychowująca się na wyspie zwanej "Wyspą Potępionych". Jest to wyspa na której zamknięto wszystkich złoczyńców z bajek. Ona nie zrobiła nic złego, by na niej mieszkać w przeciwieństwie do jej mamy Diaboliny. Nie ma ona prostego życia. Na każdym kroku musi udowadniać swoją wartość swojej rodzicielce. Kiedy do społeczności wraca córka Złej Królowej wreszcie nadarza się do tego okazja, by pokazać wszystkim, że jest równie zła co jej mama. Do tego Smocze Oko odzyskało swoją moc i jest okazja wyrwać się z tego więzienia.

"U nas gorszy znaczy lepszy"

Melissa De La Cruz znam z serii książek Błękitnokrwiści, której przeczytałam 1 tom i nie przypadłą mi do gustu. Zaś pomysł na tę książkę jest oryginalny i tak dziwacznie łatwy jak i trudny w wymyśleniu i realizacji, że staje się zaskakująco wspaniały. Każdy z nas na pewno zastanawiał się co się stało dalej z ich ulubionymi bohaterami z dzieciństwa po zakończeniu ich bajki. Autorka daje nam tu przykład jeden z wielu możliwych kontynuacji ich historii. Co jak dla mnie jest fajne.

Sam styl pisania autorki jest lekki i szybko się ją czytało, więc jest wprost idealna dla dzieci. I wydaje mi się, że jest ona dla nich bardziej przeznaczona, ale ja też się przy niej świetnie bawiłam.

:D

Losy Mal i jej przyjaciół były dość ciekawe, ale książka zwracała też uwagę na to, że nie wszyscy mają normalne rodziny i nie każdy z nas jest kochany jednakowo. Same dalsze losy pokazane w filmie mówią nam, że nie jesteśmy tacy jak nasi rodzice i sami tworzymy swoją bajkę.
Książka posiada morał, który przedstawiałam wam powyżej, ale jest to też ciekawa historia na jedno popołudnie.

Pozdrawiam :D

2 komentarze:

  1. Już czeka na mnie na półce i mam nadzieję, że spodoba mi się tak bardzo jak pierwszy tom :)
    Justyna z livingbooksx.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaintrygowała mnie okładka, a historia też wydaje się ciekawa. Poza tym lubię książki na jeden dzień :)

    OdpowiedzUsuń