niedziela, 10 kwietnia 2016

"zapomniane" C.Patrick

Tak wiem zatłuc mnie tylko za tę nieobecność, ale laptop był w naprawie. Mam teraz ogromne zaległości i możliwe że na początku maja dopiero je wszystkie nadrobię. Więc cierpliwości a teraz zapraszam na recenzję:

Polski Tytuł: "zapomniane"
Oryginalny Tytuł: "Forgotten"
Autorka: C.Patrick
Tak Ilość stron: 311
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: dla młodzieży
Cena z okładki: 32
Ocena: 9/10
Książkę poleciła mi znajoma kiedy poprosiłam ją o propozycje książek na ostatni post. Mówiąc szczerze zaciekawiła mnie ta propozycja i tak oto przeczytałam ją.

Czy zdarzyło się wam choć raz w życiu tzw. "Déjà vu"? Albo że w pewnym momencie zatrzymujecie się i nie pamiętacie co zrobiliście przed chwilą? Takie sytuacje u London są na porządku dziennym. Dziewczyna pamięta tylko to co dzieje się aktualnie, a wspomnienia z przyszłość zastąpiły jej wspomnienia z przeszłości. Kiedy jednak pojawia się ktoś kogo chce zapamiętać, jej życie zaczyna się psuć. Przyjaciółka się od niej odwraca, a mama nie mówi jej wszystkiego. Do tego chłopak, który jest dla niej ważny jest nie widoczny w jej przyszłości. Czy London uda się odmienić przyszłość tak by z uśmiechem jej oczekiwała, a może jednak ją zniszczy?

London to postać która jest dość zmienna chcę ostrzec innych przed tym co szykuje im los, ale wie że w ten sposób może im odebrać prawo do obrania własnej drogi. Kiedy jednak pojawia się Luke staje się ona troszeczkę samolubna.

Luke jest przedziwną postacią pojawia się znikąd i od razu wchodzi butami w życie bohaterki. Zmieniając jej schemat i z czasem niszcząc go. Jest on co najmniej podejrzany i od niego spodziewałam się naprawdę dużego zaskoczenia i z przyjemnością mogę oznajmić że udało mu się :D

"Nic nie odciska się w pamięci mocniej niż to, co chciałoby się zapomnieć"

Akcja powoli się rozpędza i dopiero pod koniec jesteśmy tak naprawdę zafascynowani ciągiem dalszym i tym co może się wydarzyć. Jednak pozycja oprócz jednego wybryku Luka w pewnym momencie staje się przewidywalna, ale i tak mocno trzyma w napięciu i czuję lekki niedosyt co do akcji policji, bo jak dla mnie za łatwo poszło.

Książka lekka i przyjemna taka w sam raz na odstresowanie się po trudnym tygodniu w szkole lub pracy.

4 komentarze:

 1. Wydaje się być bardzo interesująca, tylko nie jestem pewna czy dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka może cię przyjemnie zaskoczyć, ja osobiście polecam :D

   Usuń
 2. Chcę po nią sięgnąć. W przerwie między bardziej wymagającymi lekturami może być zbawieniem;)
  http://przewodnik-czytelniczy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń